okulary spadają z nosa

Dlaczego okulary spadają z nosa?

Dlaczego okulary spadają z nosa? – To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Niestety odpowiedź jest bardzo prosta są to źle dopasowane okulary. Niezależnie od tego czy chodzi o zauszniki, noski czy też inne elementy oprawki pod uwagę musimy wziąć kilka kryteriów, aby okulary idealnie leżały na nosie. Do kilku podstawowych zasad świadczących o złym dopasowaniu okularów korekcyjnych świadczy; ucisk, ból głowy oraz zmęczony wzrok.

Dlaczego okulary spadają z nosa?

Nareszcie! Problem z widzeniem ustał, ponieważ masz optymalnie dopasowane soczewki aż tu nagle okazuje się, że oprawki powodują dyskomfort. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż komfortowe widzenie to nie tylko prawidłowo dopasowane soczewki okularowe, ale także oprawki, które idealnie będą leżeć na naszym nosie i uszach.

Odwiedzając salon optyczny otrzymasz pomoc w zakresie doboru nie tylko soczewek, ale także oprawek okularowych. Najwygodniejsze w użytkowaniu są soczewki pocienione z grubości (o wyższym indexie), ponieważ im lżejsze tym wygodniejsze w noszeniu. Warto tutaj zdecydować się na soczewki organiczne, ponieważ mogą być nawet do 50% lżejsze od soczewek mineralnych.

 Idealnie dopasowany mostek

Mostek to jeden z niewielu punktów, w którym okulary stykają się z naszą twarzą. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby oprawki idealnie leżały na nosie. Mostek w oprawce powinien być dopasowany do kształtu naszego nosa – stykać się z jak największą powierzchnią gwarantując nam stabilne ułożenie na nosie. Zwróć szczególną uwagę na komfort noszenia oprawek plastikowych, ponieważ nie będzie możliwości ich korekcji. W przypadku metalowych oprawek noski dostępne są w różnych rozmiarach i materiałach, dlatego też łatwo je wymienić i dopasować.

Zauszniki szyte na miarę

Zauszniki okularowe powinny zostać dopasowane w taki sposób, aby idealnie leżały na skroniach i nie uciskały. Co ciekawe wśród klientów salonów optycznych przyjęło się, iż ucisk na skronie oznacza, że okulary są dobrze dopasowane – nic bardziej mylnego. Prawidłowo dopasowane zauszniki są praktycznie nieodczuwalne, aby cały ciężar nie spoczywał na nosie. Warto również zauważyć, iż w wyjątkowych sytuacjach plastikowe zauszniki oprawek korekcyjnych mogą się zniekształcać pod wpływem temperatury. Jeżeli w konsekwencji będziecie odczuwać narastający dyskomfort optyk przywróci im ich kształt bez problemu. Fani sportu powinni poinformować salon optyczny o takim fakcie, aby zalecono im silikonowe końcówki i nasadki – w celu lepszej stabilizacji podczas aktywności fizycznych.

Oprawki okularowe dopasowane do kształtu twarzy

Zależnie od rodzaju wymaganej korekcji optycznej oraz wady wzroku zostaną dobrane inne oprawki okularowe. Zwykle sprawdza się reguła, iż optymalny rozmiar oprawek okularowych uzależniony jest od odległości źrenic oraz wielkości tarcz okularów. Górna część oprawki powinna zostać zlokalizowana poniżej brwi, ale powyżej górnej powieki oka. Zwykle poleca się wybór oprawki okularowej szerszej od twarzy użytkownika, która pozwala na patrzenie przez środek soczewek w okularach.

Artykuł ten omówił podstawowe zasady dopasowanie okularów i odpowiedział na pytanie – dlaczego okulary spadają z nosa? Jednak nie musisz się obawiać o zły ich wybór. Odwiedź nasz salon optyczny i zdaj się na pomoc specjalistów!

0Shares
0 0

Dodaj komentarz