gdzie naprawić okulary

Gdzie naprawić okulary?

Okulary wbrew pozorom bardzo często ulegają uszkodzeniu. W takiej sytuacji często zadajemy sobie pytanie – gdzie naprawić okulary? Na szczęście zniszczonych okularów nie musimy wymieniać na nowe. Pierwsze kroki powinniśmy skierować do optyka, który oceni stopień zniszczenia i zaproponuje nam najlepsze rozwiązanie. Specjalista, który zajmuje się naprawą okularów znajdzie sposób, aby przywrócić je do stanu pierwotnego

Wiele osób posiadających uszkodzone oprawki decyduje się na naprawę ich we własnym zakresie. Jednak musimy przyznać szczerze, iż sklejone plastrem okulary korekcyjne nie wyglądają efektownie. W obawie przed kosztami bądź też koniecznością wymiany okularów na nowe odkładamy wizytę u optyka. Wbrew pozorom naprawa okularów nie jest droga. Dlatego udajmy się do salonu optycznego i skonsultujmy naprawę okularów ze specjalistą.

Drobne naprawy okularów – gratis dla stałych klientów

Każde okulary korekcyjne wykonuje się na indywidualne zamówienie. Optyk bierze pod uwagę nie tylko moc okularów, ale także rozstaw między źrenicami i odpowiednią długość zauszników i kąt nachylenia oprawek. Tylko tak dobrane okulary korekcyjne w salonie optycznym będą perfekcyjnie dobrane zapewniając nam komfort użytkowania.

Statystycznie najwięcej osób zdających sobie – pytanie gdzie naprawić okulary? – Boryka się z zniekształceniami oprawek. Zwykłe dochodzi do tego Po położeniu na okularach czegoś ciężkiego bądź też gry na nich usiądziemy. Drugą najczęstszą naprawą, jaką wykonuje optyk – jest regulacja długości zauszników. Tego typu naprawy wykonuje się zwykle od ręki, dlatego też przeważnie są one gratis.

Gdzie naprawić okulary? – Metal w cenie

Oczywiście prócz drobnych napraw zdarzają się też bardziej skomplikowane, za które optyk pobierze opłatę. Jednak nadal naprawa będzie się znacznie bardziej opłacać niż zakup nowych okularów. Do tego typu napraw zaliczamy złamane metalowe oprawki, które możemy zlutować. Metalowe oprawki są znacznie bardziej trwałe, dlatego też zwykle optyk odradza plastik. Gdy pojawi się rysa lub pęknięcie możemy je skleić jednak zwykle tego typu naprawa nie jest trwała – optyk niechętnie się tego podejmuję. Są również naprawy, których nie warto wykonywać na przykład notorycznie wypadające szkło z oprawy okularowej. Jeżeli sytuacja powtarza się nagminnie najkorzystniej będzie zamówić nowe idealnie docięte do wymiarów oprawek – szkła.

Trwałe oprawki

Salon optyczny oraz okuliści zgodnie przyznają, iż naprawa okularów to rzadkość. Wszystko, dlatego iż materiały, z jakich wykonuje się oprawki są bardzo trwałe.

0Shares
0 0

Dodaj komentarz