okulary przeciwsłoneczne Warszawa

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Dobór okularów do kształtu twarzy nie należy do najprostszych zadań, dlatego też warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa optyka. Dla jednych okulary to konieczność dla innych dopełnienie stylu. Okulary korekcyjne noszone przez cały dzień muszą zdobić twarz i harmonijnie z nią współgrać. Okulary przeciwsłoneczne będą podkreślać styl i stanowić oryginalny akcent. Do niedawna niewielki wybór okularów powodował, iż wielu użytkowników posiadało kompleksy. Na szczęście technologia i wzornictwo zaskakują. Dzięki czemu możemy wybierać pomiędzy atrakcyjnymi oprawkami okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych. Dodatkowo prawidłowo dobrane okulary dodają uroku i podkreślają naturalne piękno użytkownika.

Okulary przeciwsłoneczne a kształt twarzy

Słoneczne dni będą nam towarzyszyć przez najbliższe miesiące. O prawidłowym wyborze okularów przeciwsłonecznych pisaliśmy w artykule DOBRE OKULARY PRZECIWSŁONECZNE. Prócz właściwej ochrony naszego wzroku przed promieniami słonecznymi warto, skupić się na ich prawidłowym doborze do naszej urody. Pamiętajmy, iż okulary przeciwsłoneczne będą stanowiły dodatek do każdej wakacyjnej stylizacji. Dlatego też nie powinniśmy podejmować tej decyzji pochopnie. Ich styl musi być uniwersalny dla naszego stylu i wydobywać atrakcyjne aspekty twarzy.

Określenie kształtu twarzy wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań. Aby okulary przeciwsłoneczne idealnie współgrały z urodą muszą być dopasowane do typu twarzy. Najlepiej, gdy udamy się do salonu optycznego, gdzie mnoga ilość kształtów oraz profesjonalna rada optyka uchroni nas przed pomyłką. Domowym sposobem, na określenie kształtu twarzy jest obrysowanie jej na kartce papieru – za pomocą szminki. Na podstawie uzyskanej formy, zdecydujemy czy nasza twarz jest trójkątna, podłużna, kwadratowa czy też okrągła.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla okrągłej twarzy głównym zadaniem będzie jej optyczne wyszczuplenie. Idealnie sprawdzą się tutaj klasyczne, prostokątne lub zwężane ku dołowi oprawki. Ostatnim krzykiem mody są kocie okulary przeciwsłoneczne – one również podkreślą Twoją urodę. Pamiętaj, aby wybierać wąskie oprawki w ciemnych kolorach z grubymi zausznikami. Klasyczne okulary z kwadratowymi oprawkami również sprawdzą się znakomicie.

Okulary przeciwsłoneczne do owalnej twarzy

Owalny kształt twarzy to marzenie wielu osób. Ten typ charakteryzuje się idealnymi proporcjami długości do szerokości. Szczęśliwi jej posiadacze nie mają ograniczeń. Praktycznie każde okulary przeciwsłoneczne będą się świetnie na niej prezentować. Jedyną zasadą, o jakiej powinniśmy pamiętać jest fakt, iż okulary nie powinny być dłuższe niż maksymalna szerokość naszej twarzy.

Okulary przeciwsłoneczne do trójkątnej twarzy

Twarz trójkątna to taka, która jest szeroka na wysokości czoła i zwęża się przy brodzie. Podczas dobierania okularów przeciwsłonecznych do trójkątnej twarzy, ważne jest, aby odwrócić uwagę od jej górnej części. Okulary, szczególnie korekcyjne powinny być delikatne, jasne o owalnym lub okrągłym kształcie. Świetnie wyglądać będą również te pozbawione oprawek.

Okulary przeciwsłoneczne do kwadratowej twarzy

Kwadratowa twarz wyróżnia się mocnymi rysami. Dlatego też z powodzeniem możesz założyć okrągłe lub owalne okulary przeciwsłoneczne. Równie korzystne będą dla Ciebie okulary lekko zaokrąglone na dole typu aviatorki. Oprawki jasne na dole optycznie wydłużą twarz i sprawią, że będzie wyglądała delikatniej.

Odwiedź salon optyczny i skorzystaj z profesjonalnej porady. Okulary przeciwsłoneczne powinny wydobywać piękno i oddawać indywidualny charakter użytkownika.

0Shares
0 0

Dodaj komentarz