oprawki dla dzieci

Jak wybrać oprawki dla dzieci?

Jak wybrać oprawki dla dzieci? – To pytanie, które często zadają sobie rodzice dowiadując się, że ich pociechy mają wadę wzroku. Jak mówią statystyki jedno na 5 dzieci potrzebuję okularów. Niestety wiele rodziców uważa, iż czynnikiem decydującym o wyborze okularów dla dzieci jest kolor oraz atrakcyjny wygląd. Z jednej strony nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy z nas chce, aby jego dziecko czuło się dobrze i było pozytywnie nastawione do dbania o swój wzrok. Jednak oprócz estetyki należy wziąć kilka istotnych wskazówek pod uwagę, które perfekcyjnie pozwolą wybrać oprawki dla dzieci.

Jak wybrać oprawki dla dzieci?

Wybierając oprawki dla dzieci powinniśmy zadać dziecku pytanie, które z; dostępnych wzorów podobają mu się najbardziej. Podjęcie przez dziecko samodzielnego wyboru spowoduje, iż będą bardziej zmotywowane i chętne do noszenia okularów korekcyjnych. Zasadniczo wybór oprawki dla dzieci nie różni się znacząco od tych, jakie potrzebują osoby dorosłe. Jednak okulary dla dzieci powinny być wygodne i dobrze osadzone na nosie, aby nie powodowały dyskomfortu i irytacji najmłodszych.

Odpowiednio dopasowane okulary dla dzieci

Wybierając okulary dla dzieci Musimy zwrócić szczególną uwagę na ich dopasowanie. Tylko prawidłowo dopasowane okulary, które nie są zbyt duże lub małe oraz nie ograniczają swobody ruchów dziecka będą chętnie przez dzieci noszone. Okulary dla dziecka nie mogą opierać się na policzkach, ponieważ będą powodować ucisk i dyskomfort. Dodatkowo oprawka okularowa nie powinna sięgać powyżej brwi dziecka ani być szersza niż jego twarz. Wybierając oprawki dla dzieci sprawdza się zasada, iż im mniejsze są oprawki korekcyjne tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, iż będą powodować dyskomfort. Dodatkowo kolejnym błędem popełnianym przez rodziców jest zakup okularów, do których dziecko ma dopiero dorosnąć.

Okulary dla dzieci muszą być scentrowane równie precyzyjnie jak te dla dorosłych. Nawet niewielkie błędy w dopasowaniu osłabiają znacznie ich wydajność.

Z jakiego materiału powinna zostać wykonana okulary dla dziecka

Materiał, z jakiego powinny zostać wykonane okulary dla dziecka powinien być zbliżony do naturalnych potrzeb ruchowych a więc być; solidny, odporny na pękanie oraz lekki. Warto mieć na uwadze, iż dzieci często cierpią na alergię w szczególności na nikiel. Dlatego też często oprawki korekcyjne dla dzieci wykonane są z tytanu. To lekki solidny materiał, który jest wysoko tolerowany przez wszystkie typy skóry.

Zauszniki w okularach dla dziecka

Zauszniki w okularach dla dziecka to jeden z najważniejszych elementów, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę. Zauszniki nie mogą powodować dyskomfortu oraz zapewniać stabilne ułożenie na uszach. Ciekawym rozwiązaniem są zawiasy sprężynowe wyróżniające się solidnością oraz gwarancją, iż będą długo sprawne. Wyginanie oprawek okularowych nie spowoduje ich uszkodzenia. Ciekawym rozwiązaniem są również zauszniki sportowe. Okulary dla dziecka wyposażone w tego typu rozwiązania są elastyczne i idealnie dopasowują się do uszu. Prawidłowa długość zauszników powinna sięgać poza płatek uszny oraz być powlekana miękkim tworzywem.

Okulary dla dzieci – mostek

Mostek w okularach dla dzieci powinien mieć jak największą powierzchnię styku według zasady, iż im młodsze dziecko tym jest to ważniejsze, ponieważ dzieci nie mają jeszcze dobrze wykształconego mostka nosowego. Dodatkowo im większa powierzchnia styku tym ciężar okularów lepiej się rozkłada. Szczególnie wrażliwe dzieci z pewnością będą zadowolone z żelowych podkładek, które w miękki sposób ułożą się na nosku.

Jeżeli zauważysz, że twoje dziecko ma problemy z prawidłowym widzeniem koniecznie odwiedź nasz salon optyczny. Bezpłatnie pomożemy Ci w doborze idealnych okularów dla dziecka.

0Shares
0 0

Dodaj komentarz