jedzenie na lepsze widzenie

Jedzenie na lepsze widzenie

Jedzenie na lepsze widzenie. Twój wzrok słabnie? Widzisz niewyraźnie? To częsta przypadłość współczesnego społeczeństwa. Mimo iż wady wzroku nie skorygujemy bez pomocy soczewek czy też zabiegu chirurgicznego, to stosując podstawowe zasady możesz sam poprawić wzrok i zdrowie oczu.

Witaminy na lepsze widzenie

Nie od dzisiaj wiadomo, iż witaminy są niezbędne dla zdrowia człowieka oraz jego życia. Mimo iż bez wizyty u okulisty i zastosowania leczenia nie jesteśmy w stanie poprawić wad wzroku to istnieją naturalne sposoby, dzięki którym pomożemy swoim oczom. Regularne spożywanie pokarmów bogatych w składniki odżywcze oraz witaminy pomoże utrzymać oczy jak i cały organizm w najlepszej kondycji. Według przeprowadzonych badań stwierdzono, iż dwie powszechnie występujące witaminy i przeciwutleniacze pomagają chronić wzrok i utrzymać go w dobrej kondycji. Pierwszą z nich jest witamina A – której niedobór zaburza tworzenie się barwnika zwanego rodopsyna. Jest ona niezbędna do widzenia w warunkach słabego oświetlenia oraz w nocy. Druga z nich to Luteina, która powszechnie jest stosowana w suplementach diety.

Luteina na lepsze widzenie

Nie od dziś wiadomo, iż Luteina pomaga utrzymać wzrok w dobrej kondycji. Czym tak właściwie jest? Luteina to barwnik, który znajduje się w dużych ilościach w tej warstwie siatkówki, gdzie zawierające ten pigment komórki, chronią oko przed nadmiernym natężeniem światła. Z przeprowadzonych badań naukowych wynika, że suplementy zawierające luteinę wspomagają ten proces przyczyniając się do poprawy wzroku. Luteina to przeciwutleniacz występujący naturalnie w warzywach i owocach takich jak; szpinak, jarmuż i botwina. Aby utrzymać prawidłową kondycję widzenia zadbajmy o właściwe odżywianie. Szczególną uwagę zwróćmy na; marchew, jarmuż szpinak oraz warzywa kapustne, które są bogate w witaminy A oraz luteinę. Znajdziemy ją również w wątrobie włącznie z olejem z wątroby dorsza oraz batatach i maśle. Botwina cukinia i brukselka to idealne źródło luteiny.

Ćwiczenia na lepsze widzenie

Powszechna opinia mówi o szeregu ćwiczeń oczu zachwalających, jako naturalne metody poprawy wzroku oraz walki z krótkowzrocznością. Wśród nich możemy znaleźć metodę Batesa, która polega na przysłanianiu oczu oraz poruszaniu gałkami ocznymi wraz z technikami polegającymi na wizualizacji. Tego typu ćwiczenia mają na celu, nadać gałce ocznej odpowiedni kształt oraz poprawić wzrok. Dodatkowo Yan Bao Jian Cao, zaleca masaż i akupresurę, w celu odprężenia oczu oraz łagodzenia objawów nieprawidłowego widzenia.

Niestety żadna tych metod nie posiada potwierdzonych rezultatów medyczny, które wykraczałyby poza anegdotę oraz efekt placebo. Mimo iż terapia wzroku stosowana w przypadku nieprawidłowego ustawienia oczu czy też trudności ze śledzeniem przedmiotów oraz przeciążenia oczu to poważna dziedzina optometrii to nie istnieją żadne naukowe dowody na to, iż powyższe ćwiczenia mają wpływ na ostrość widzenia.

Niestety sami nie możemy poprawić wzroku bez profesjonalnej pomocy i nie istnieje żadna szybka i łatwa metoda, która by to umożliwiła. Dlatego też, jeżeli zauważasz problemy ze wzrokiem jak najszybciej udaj się do salonu optycznego i przeprowadź badanie wzroku. Stosowanie odpowiedniej diety pomoże w naturalny sposób opóźnić procesy degradacji wzroku.

0Shares
0 0