okulary fotochromowe Warszawa

Okulary fotochromowe

Fotochromy. Każdego dnia kładzie się coraz większy nacisk na ochronę naszego wzroku przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Powszechnie wiadomo, iż powoduje ono przyspieszenie procesu starzenia się skóry również przyspieszę żółknięcie soczewki, a w konsekwencji rozpoczyna nieodwracalny proces pogarszania się wzroku. Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że okulary przeciwsłoneczne wyposażone w odpowiednie powłoki skutecznie ochronią nasz wzrok. Warto jednak pójść o krok dalej i kupić okulary fotochromowe.

Fotochromy, co to jest?

Pierwsze okulary fotochromowe pojawiły się na rynku pod koniec lat 70 XX wieku. Ich głównym zadaniem było dopasowanie się soczewki do oświetlenia zewnętrznego. W praktyce soczewka zmieniała się pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Fotochromy powodowały, iż nie było konieczności, aby osoby z wadą wzroku zmieniły okulary korekcyjne na przeciwsłoneczne w przypadku zmiany rodzaju i natężenia oświetlenia. Fotochromy przybierają ciemną barwę pod wpływem działania słońca a następnie odbarwiają się, gdy szkodliwe promieniowanie UV ustępuje.

W ostatnich latach fotochromy podlegają nowoczesnej technologii, która przełożyła się na ich działania. Obecnie fotochromy są ciemniejsze niż kiedykolwiek wcześniej i wracają do pełnej przejrzystości znacznie szybciej niż ich poprzednie generacje. Dodatkowo znacznie szybciej adaptują się w ciepłym klimacie. Nie bez znaczenia jest również – dostępność barwna fotochromów. Nasz salon optyczny oferuje fotochromy w kolorze brązowym szarym oraz zielonym.

Co wpływa na działanie fotochromów?

Na działanie fotochromów wpływ ma kilka czynników, do których zaliczamy; intensywność promieniowania ultrafioletowego, grubość szkieł oraz temperaturę. Przyciemnianie się fotochromów będzie znacznie szybsze przy niskiej temperaturze oraz intensywnym promieniowaniu UV. A więc znacznie szybciej przyciemniają się w zimowe, słoneczne górskie dni. Zmiana koloru szkła jest również uzależniona od grubości fotochromów. Im szkło jest grubsze mniejsza jest jego transmisja.

Okulary fotochromowe dla kierowców

Fotochromy dla kierowców są bardzo wygodne, ponieważ nie wymagają zmiany oprawek podczas prowadzenia pojazdu. Należy jednak pamiętać, iż szyby naszych samochodów również zostały wyposażone w zdolność pochłaniania promieni ultrafioletowych. Z tego powodu fotochromy podczas jazdy samochodem przyciemniają się w mniejszym stopniu. Dlatego też, jeżeli jesteś kierowcą i decydujesz się na okulary fotochromowe – powiedz o tym. Optyk zaproponuje technologię, która jest dostosowana do twoich potrzeb, dzięki czemu fotochromy nie stracą na swojej funkcjonalności.

Odwiedź nasz salon optyczny, w którym dobierzemy dla ciebie idealne okulary fotochromowe podnoszące, jakość i komfort widzenia.

0Shares
0 0

Dodaj komentarz