okulary przeciwsłoneczne Warszawa

Okulary przeciwsłoneczne od optyka

Okulary przeciwsłoneczne od optyka to pełna ochrona naszego wzroku i najwyższa jakość produktu. Za oknami pogoda staje się co raz ładniejsza, a na naszych twarzach z każdym dniem częściej goszczą okulary przeciwsłoneczne. Jakie modele w tym sezonie są najmodniejsze i w jaki sposób dopasować je do naszej twarzy, aby stały się ozdobą i ekskluzywnym dodatkiem?

Dlaczego okulary przeciwsłoneczne są tak ważne?

Wielu z nas zastanawia się nad zasadnością noszenia okularów słonecznych. Do niedawna uważano iż okulary przeciwsłoneczne są dodatkiem do ubioru tak jak kapelusz czy też torebka. Jednak warto zauważyć iż spełniają one rolę ochronną. Jak mówi optyk – chronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Nikt nie wyobraża sobie wyjścia na plażę bez zabezpieczenia skóry kremem z filtrem, tak samo powinno się chronić oczy. Dlatego zawsze, gdy na zewnątrz świeci słońce, powinniśmy mieć pod ręką okulary.

Prawidłowo dobrane okulary przeciwsłoneczne muszą posiadać filtr chroniący wzrok przez szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Dodatkowo okulary przeciwsłoneczne powinny być wyposażone w filtr polaryzacyjny, który niweluje wpływ szkodliwego światła. Tego typu filtry w szczególność polecane są kierowcom i sportowcom. Okulary przeciwsłoneczne z fotochromem to zwrot ku osob na co dzień noszącym okulary korekcyjne. Modele przeciwsłoneczne z fotochromem umożliwiają dobre widzenie w różnych warunkach nasłonecznienia.

Okulary przeciwsłoneczne od optyka – jakie wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne muszą spełniać swoja główną funkcję – ochronę naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem. Po dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne powinniśmy udać się do salonu optycznego. Zakup niskiej jakości okularów na straganach i w punktach handlowych może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Dlatego też udając się do salonu optycznego po okulary przeciwsłoneczne wybierz najlepsze okulary w klasycznych i ponadczasowych oprawkach, które przez wiele lat będą Ci służyć i chronić  Twój wzrok. Należą do nich okulary typu:

aviator – to okulary spopularyzowane przez gwiazdy kina. Model, który zakrywa sporą część twarzy, a kształt szkieł jest na tyle uniwersalny, że pasuje osobom o zróżnicowanych owalach twarzy – zarówno kobietom, jak i mężczyznom;

wayfarer – to zdecydowanie mocniejszy niż aviator egzemplarz, zawdzięcza to stosunkowo grubym oprawom i lekko kanciastemu kształtowi;

lenonki – to specyficznym wariant o okrągłych oprawkach, który niekoniecznie będzie pasował do każdej osoby; poleca się je zwłaszcza tym o ostrzejszych rysach.

Decydując się na okulary przeciwsłoneczne postaw na wysokiej jakości szkła i rady optyka, który pomoże Ci w doborze najlepszych oprawek dobranych do kształtu Twojej twarzy.

0Shares
0 0

Dodaj komentarz