wizyta w salonie optycznym

Wizyta w salonie optycznym – krok po kroku

Wizyta w salonie optycznym powinna kojarzyć się z przyjemnością i dobrze spędzonym czasem, który jest połączony z troską o zdrowie i prawidłowe widzenie. W zależności od wyboru salonu optycznego wizyta będzie przebiegać inaczej. Nie bez znaczenia przywiązujemy się do optyka i odwiedzamy ponownie ten sam salon. Wysoki poziom obsługi klienta połączony z przyjemną atmosferą i troską o nasze oczy sprawia, iż polecamy salon optyczny. Jak powinna wyglądać wizyta w salonie optycznym?

Pierwszy kontakt – wejście do salonu optycznego

Wejście do salonu optycznego to początek wizyty. Od tego momentu powinieneś czuć zainteresowanie swoją osobą. Nie wystarczy dzień dobry i w czym mogę pomóc. Dodatkowo optyk powinien zadać Ci szereg pytań dotyczących stylu życia, pracy oraz preferencji. Zadanie tych pytań w salonie optycznym jest podstawą do udzielenia Ci prawidłowych rad dotyczących modelu i stylu oprawki okularowej. Oprawy to nie wszystko, o czym powinieneś rozmawiać z konsultantem na tym etapie. Wywiad jest niesłychanie istotny przed wykonaniem badania wzroku, ponieważ na ich podstawie optyk określi, czego potrzebują Twoje oczy.

Badanie wzroku w salonie optycznym

Badanie wzroku jest jedną z usług salonu optycznego. Oczywiście, jeżeli posiadasz receptę od okulisty, to ten etap będziesz mógł pominąć. Warto zauważyć, iż przed udaniem się do salonu optycznego powinniśmy umówić się na badanie wzorku. Rozpocznie się ono od przeprowadzenia wywiadu lekarskiego. Optyk podczas badania poinformuje Cię, z jakich form korekcji możesz skorzystać. Należy pamiętać, iż nie każda wada wzorku nadaje się do stosowania soczewek korekcyjnych. Badanie wzorku to idealny moment, aby zadać wszystkie nurtujące pytania. Nikt tak dobrze jak optyk nie udzieli Ci na nie odpowiedzi. Badanie wzorku kończy się wypisaniem recepty.

Wybór okularów korekcyjnych

W salonie optycznym Smolińscy badanie wzorku będzie bezpłatne przy zakupie okularów korekcyjnych. Wychodząc z badania możesz od razu skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców, którzy wskażą Ci okulary korekcyjne, które będą ozdobą Twojej twarzy. Wyjaśni, na czym polegają różnice między poszczególnymi opcjami oraz zarekomenduje finalny produkt opierając się na Twoich preferencjach i potrzebach. Doradca może pomóc w ostatecznej decyzji, ale to Ty zdecydujesz, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Wykonanie okularów korekcyjnych

Wysoka jakość wykonania okularów korekcyjnych w salonie optycznym to podstawa Twojego komfortu. Salon optyczny przed wykonaniem dla Ciebie okularów korekcyjnych zmierzy rozstaw źrenic oraz wysokość montażową. Dzięki temu okulary będą szyte na miarę nie tylko wady wzorku, ale także twarzy. Pamiętaj, że wizyta w salonie optycznym powinna być dla Ciebie przyjemnością na każdym jej etapie.

0Shares
0 0

Dodaj komentarz