zdrowe oczy

Zdrowe oczy w 5 krokach

Wzrok to jeden z najważniejszych naszych zmysłów, bez którego codzienne życie byłoby bardzo trudne. Wady wzroku to obecnie problem, z którym mierzą się miliony ludzi na całym świecie. Pojawiają się na różnym etapie rozwoju życia zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Wadom wzroku, jak i przemęczeniu oczu sprzyja wiele czynników, od podłoża genetycznego, po tryb życia i pracę. Jak więc wspomagać wzrok i prawidłowo dbać o oczy, by służyły nam bezproblemowo do końca życia?

Witaminy przede wszystkim

Nie jest tajemnicą, że prawidłowo skomponowana dieta ma zbawienny wpływ na nasz organizm i długie zdrowie. Ma to ogromne znaczenie również w przypadku wzroku. Jakich składników potrzebują Twoje oczy? Upewnij się, że codziennie dostarczysz im dużą dawkę witamin: A, C, E, kwasów omega 3, luteiny i zeaksantyny. Znajdziesz je w zielonych warzywach, serach pleśniowych, marchwi, oliwie, pestkach i nasionach, owocach, rybach, wołowinie, owocach morza. W Twoim jadłospisie powinny one zagościć codziennie. Nie tylko budują prawidłową odporność organizmu, ale wspierają ostrość i poprawne działanie mięśni oczu. Powinieneś zrezygnować z używek, m.in. papierosów, które sprzyjają zwyrodnieniu plamki żółtej, rozwoju zaćmy i stanom zapalnym błony naczyniowej oka.

Sen na zdrowe oczy

Niewystarczająca ilość snu powoduje podrażnienie, wysychanie spojówek, chroniczne zaczerwienienie i łzawienie. Z czasem może pojawić się również nadwrażliwość na światło. To jasny sygnał wskazujący, na niewystarczającą ilość snu. O właściwy odpoczynek, szczególnie powinny zadbać osoby spędzające długie godziny przed komputerem.

Chroń oczy przed szkodliwym promieniwaniem

Nie lekceważ, szkodliwego promieniowania UVA i UVB, których skutki odczujesz w późniejszych latach życia. Nie stosując właściwej ochrony przed słońcem narażasz swoje oczy na poważne uszkodzenia i zwyrodnienia. Okulary przeciwsłoneczne powinieneś stosować przez cały rok. Czy wiesz, że śnieg odbija aż 80% szkodliwego promieniowania? To jest prawie 2 razy więcej niż w standardowy letni dzień! Oferta naszego salonu optycznego wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientom szukającym połączenia ciekawego wzornictwa z funkcją korekcyjną okularów. Wymówek tym bardziej nie mają osoby na co dzień noszące soczewki kontaktowe. Wybierając właściwy model okularów, upewnij się, że będą one blokowały 100% promieni UVA i UVB.

Komfortowe warunki do pracy

Dobre oświetlenie to podstawa bezpiecznej pracy. Nigdy nie czytaj i nie pisz w półmroku. Jeśli pracujesz przy komputerze po zmroku, powinieneś mieć dodatkowe źródło światła ustawione obok klawiatury. Ważna jest również jakość światła, które nie powinno być zbyt jasne, zbyt czerwone, zielone, a tym bardziej oślepiające. Pamiętaj też o tym, by po godzinie pracy przed monitorem robić kilkuminutową przerwę.

Regularne badanie wzroku to zdrowe oczy

Badanie wzroku co 2 lata to absolutne minimum. Jeśli borykasz się z dużą wadą wzroku przynajmniej raz na rok. Regularne badanie wzroku pomoże wcześniej wychwycić wszelkie niepokojące zmiany. Dodatkowo okulista dobierze odpowiednie okulary nie tylko korygujące Twoją wadę, ale też współgrające z Twoim trybem życia. W doborze odpowiednich soczewek czy to okularowych, czy kontaktowych ma znaczenie to, czy pracujesz przed komputerem i jak długo, czy jesteś kierowcą, czy może jesteś sportowcem. Idealnie dopasowane okulary ułatwią Ci komfort widzenia i przywrócą swobodę życia. Co ważne, w porę wykryta wada, przy odpowiednim leczeniu może zostać zatrzymana, a nawet odrobinę cofnięta.

W naszych salonach optycznych wykonujemy kompleksowe badania wzroku wraz z doborem soczewek. Naszą ofertę dedykujemy każdemu, kto chce czerpać radość z doskonałej ostrości. Zadbaj o zdrowe oczy.

0Shares
0 0