Jakie czynniki mają negatywny wpływ na wzrok?

czynniki negatywnie wpływające na wzrok

Narząd wzroku jest bardzo wrażliwy i wymaga specjalnej pielęgnacji. Codzienna pielęgnacja i eliminacja czynników szkodliwych jest bardzo istotna dla zachowania prawidłowego widzenia i kondycji naszych oczu w dobrej formie przez wiele lat. Optyk wskazuje pięć głównych czynników, mających negatywny wpływ na nasz narząd wzroku. Nie bez znaczenia pozostają tutaj również złe nawyki oraz środowisko życia. … Czytaj dalej Jakie czynniki mają negatywny wpływ na wzrok?

Wizyta w salonie optycznym – krok po kroku

wizyta w salonie optycznym

Wizyta w salonie optycznym powinna kojarzyć się z przyjemnością i dobrze spędzonym czasem, który jest połączony z troską o zdrowie i prawidłowe widzenie. W zależności od wyboru salonu optycznego wizyta będzie przebiegać inaczej. Nie bez znaczenia przywiązujemy się do optyka i odwiedzamy ponownie ten sam salon. Wysoki poziom obsługi klienta połączony z przyjemną atmosferą i … Czytaj dalej Wizyta w salonie optycznym – krok po kroku

Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka

okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Większość z nas nie wyobraża sobie wakacji bez okularów przeciwsłonecznych. Nosimy je, ponieważ chronią nasze oczy, ułatwiają prowadzenie samochodu i oczywiście idealnie się w nich prezentujemy. Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka są nawet ważniejsze niż dla osoby dorosłej. Młode oczy wymagają ochrony przed szkodliwym promieniowaniem, jednak u dzieci jeszcze bardziej niż u dorosłych ważna jest jakość … Czytaj dalej Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka

Okulary przeciwsłoneczne od optyka

okulary przeciwsłoneczne Warszawa

Okulary przeciwsłoneczne od optyka to pełna ochrona naszego wzroku i najwyższa jakość produktu. Za oknami pogoda staje się co raz ładniejsza, a na naszych twarzach z każdym dniem częściej goszczą okulary przeciwsłoneczne. Jakie modele w tym sezonie są najmodniejsze i w jaki sposób dopasować je do naszej twarzy, aby stały się ozdobą i ekskluzywnym dodatkiem? … Czytaj dalej Okulary przeciwsłoneczne od optyka

Jak czyścić okulary?

Jak czyścić okulary korekcyjne

Jak czyścić okulary korekcyjne – to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Prawidłowa konserwacja okularów korekcyjnych to wbrew pozorom trudne zadanie. Krąży wiele porad dotyczących ich pielęgnacji, jednak część z nich ma zupełnie odwrotny skutek od zamierzonego. Okulary korekcyjne są dość kosztowne, a przy tym — dla wielu osób — niezbędne do normalnego, komfortowego funkcjonowania. Dlatego … Czytaj dalej Jak czyścić okulary?

Jak nosić maseczkę aby okulary nie parowały?

salon optyczny warszawa

Jak nosić maseczkę, żeby okulary nie parowały? To pytanie zadaje sobie wielu z nas, borykając się z ograniczoną widocznością podczas noszenia obowiązkowej maseczki. Jej głównym zadaniem jest ochrona przez koronawirusem, jednak noszący, na co dzień okulary korekcyjne szukają rozwiązania na uciążliwe parowanie okularów podczas noszenia maseczki. Maseczka – obowiązkowo Od 16 kwietnia rząd wprowadził obostrzenia … Czytaj dalej Jak nosić maseczkę aby okulary nie parowały?

Jak przygotować się do wizyty u optyka?

optyk Warszawa

Badanie wzroku każdy z nas powinien przeprowadzać regularnie. Nie ważne czy masz stwierdzoną wadę wzroku – ważna jest profilaktyka i zapobieganie rozwojowi chorób oczu. Narząd wzroku otrzymujemy jeden na całe życie, dlatego też powinniśmy o niego dbać. Mimo iż badanie wzroku dla wielu może być stresujące – w szczególności podczas pierwszej wizyty – nie powinno … Czytaj dalej Jak przygotować się do wizyty u optyka?

Dlaczego okulary parują?

zaparowane okulary dobry optyk Warszawa

Zaparowane okulary, to powszechny problem osób zmagających się z wadą wzroku. Zmiana temperatury, gotowanie oraz pomieszczenia o wysokiej wilgotności powietrza powodują, iż korzystanie z okularów staje się wysoce niekomfortowe. Ograniczona widoczność sprawia, że zadajemy sobie pytanie; Dlaczego okulary parują oraz czy jest sposób, aby tego uniknąć? Z pomocą przyjdzie nam dobry optyk, który dzięki swojej … Czytaj dalej Dlaczego okulary parują?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

okulary przeciwsłoneczne Warszawa

Dobór okularów do kształtu twarzy nie należy do najprostszych zadań, dlatego też warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa optyka. Dla jednych okulary to konieczność dla innych dopełnienie stylu. Okulary korekcyjne noszone przez cały dzień muszą zdobić twarz i harmonijnie z nią współgrać. Okulary przeciwsłoneczne będą podkreślać styl i stanowić oryginalny akcent. Do niedawna niewielki wybór okularów … Czytaj dalej Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Załóż okulary – zdejmij szkła kontaktowe

optyk Warszawa

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne to szczególne przedmioty, które nosimy praktycznie przez cały dzień na twarzy. Dodatkowo poprawimy je rękoma i odkładamy w różne miejsca. Dlatego też podobnie jak nasz smartfon, okulary korekcyjne stanowią przestrzeń do gromadzenia się drobnoustrojów – w  tym niebezpiecznego koronawirusa SARS-CoV-2. Jak w tym trudnym dla nas wszystkich okresie dbać o prawidłową … Czytaj dalej Załóż okulary – zdejmij szkła kontaktowe