Okulary biurowe

Okulary biurowe (inaczej półprogresywne)

Nosisz okulary do patrzenia z bliskiej odległości, ale zaczynają Ci one nie wystarczać? W dodatku pracujesz przy komputerze i nie jesteś w stanie przeczytać tekstu na monitorze? Okulary do biura to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Pozwalają one widzieć komfortowo zarówno tekst w książce czy notatkach, jak i na ekranie monitora. Okulary tego typu zalecane są szczególnie dla osób po 40 roku życia ze względu na charakter pracy. Podczas pracy z komputerem okulary do bliży mogą okazać się nie wystarczające – wówczas potrzebna jest druga para ze słabszą mocą szkieł. Rozwiązaniem są okulary biurowe, które zapewniają widzenie zarówno na odległość 40 centymetrów, jak i do 1 metra. Są one najlepszym wyjściem dla osoby, która potrzebuje widzieć wyraźniej na dwie różne odległości.

Okulary biurowe to uniwersalne rozwiązanie

Pamiętaj, że dobierając coraz mocniejsze okulary do czytania, obszar za czytaną książką jest bardziej niewyraźny. Okulary biurowe często nazywane są okularami pół-progresywnymi lub też okularami do przedłużonej bliży. W przeciwieństwie do okularów progresywnych, nie dają możliwości widzenia na daleki dystans. Oznacza to, że nie mogą one być wykorzystywane do oglądania telewizji czy prowadzenia samochodu. Okulary biurowe służą tylko do określonej odległości. Dodatkowa powłoka ochronna do komputera zapewnia ochronę dla oczu od szkodliwego światła niebieskiego. Nasz salon optyczny w Warszawie posiada tego rodzaju soczewki wielu znanych firm – służymy fachową poradą w doborze okularów biurowych.

Komfort widzenia na bliskie odległości

Okulary biurowe podobnie jak okulary progresywne, charakteryzują się kanałem progresji. Jest to obszar, w którym możemy manewrować naszym wzrokiem, zapewniając sobie komfort widzenia. W soczewkach okularowych biurowych jest on szerszy i pozwala na większe pole widzenia ale z ograniczoną odległością. Polecamy je szczególnie osobom, które potrzebują widzieć wszystko wyraźnie w obrębie swojego stanowiska pracy. Należy pamiętać, że im szerszy kanał progresji, tym komfort widzenia jest lepszy. Korzystanie z obszarów widzenia na odległości pośrednie i bliskie wymaga ograniczenia naturalnego wodzenia wzrokiem i zastąpienia go dyskretnym ruchem głowy. W zdecydowanej większości codziennych sytuacji, osoba korzystająca z okularów półprogresywnych nie dostrzega tej zmiany. 

Jaka jest różnica miedzy okularami biurowymi a progresywnymi?

Podsumowując, różnica jest jedna: okulary biurowe nie posiadają korekcji do dalszych odległości. W zamian za to otrzymujemy szerokie pole widzenia do bliskich oraz pośrednich odległości.