Okulary dwuogniskowe

Okulary dwuogniskowe – jak działają?

Podobnie do okularów progresywnych, mają one na celu korygowanie naszej wady wzroku do bliskiej oraz dalekiej odległości. Różnią się one jednak konstrukcją i zastosowaniem praktycznym. W okularach dwuogniskowych, inaczej nazywanymi bifokalnymi, mamy wyszczególniony segment (wtopkę) do czytania, oraz pozostały obszar do dali. Ze względu na to, nie mamy w nich kanału progresji, który odpowiada za płynne przejście między odległościami. Takie zastosowanie niestety odbiera możliwość wyraźnego widzenia w pośredniej odległości poprzez brak mocy korekcyjnej na taki dystans (50-200 cm). Okulary dwuogniskowe idealnie zastępują dwie pary okularów do bliży i dali. Podobnie do tzw. progresów, dają one komfort użytkowania ze względu brak konieczności zmieniania okularów.

Okulary dwuogniskowe bez wtopki?

Nowością było skonstruowanie soczewek okularowych dwuogniskowych bez wyszczególnionego segmentu do bliży. Dzięki zastosowaniu technologi konstrukcyjnej FreeForm, dla wymagających klientów powstały szkła dwuogniskowe bez widocznej linii podziału między odległościami. Są one o wiele bardziej estetyczne oraz cieńsze od tradycyjnych. Jest to przełom w okularach dwuogniskowych, rozwiązanie to zyskuje uznanie wśród użytkowników.

Komu zalecamy szkła dwuogniskowe?

Przede wszystkim polecamy je osobom, które miały dotychczas problem z noszeniem okularów do bliży i dali osobno. Posiadają one ograniczenia w postaci braku możliwości patrzenia na pośrednie odległości, niemniej przypadną do gustu osobom mających problemy z adaptacją okularów progresywnych. Szczególnie cieszą się uznaniem wśród osób starszych, które nie korzystają z pośrednich odległości.

Wnioskując, jeżeli potrzebujemy okularów, w których będziemy widzieć zarówno w dali, jak i przeczytać cenę na sklepowej półce, soczewki okularowe dwuogniskowe powinny być wystarczająco dobrym wyborem. Przekonujący jest również fakt, że tańszym rozwiązaniem jest jedna para okularów dwuogniskowych niż dwie pary okularów jednoogniskowych.

Szkła dwuogniskowe zalecane są również dla osób, które z przyczyn medycznych nie mogą korzystać z okularów progresywnych.