Okulary progresywne

Czym są okulary progresywne ?

Prezbiopii się nie leczy, można ją skutecznie korygować dobrej jakości szkłami progresywnymi

Szkła progresywne to bez wątpienia najbardziej nowoczesna oraz najmocniej spersonalizowana technologia dla naszych oczu. Jest to idealne rozwiązanie, gdy chcemy uniknąć konieczności posiadania dwóch par okularów: do bliży i dali. Problem widzenia tego typu dotyka prawie 98% procent Polaków po 40 roku życia i nazywa się prezbiopią, inaczej starczowzrocznością. Jest to efekt naturalnych zmian w układzie wzrokowym zachodzących wraz z wiekiem. Prezbiop musi odsuwać czytany tekst od oczu, gorzej też widzi na dalsze odległości, szczególnie przy słabym oświetleniu. Istotny jest fakt, że popularne “progresy”, bo tak optycy nazywają soczewki progresywne, nadają się nie tylko dla osób powyżej 40 roku życia. Każdy z wadą wzroku ma prawo widzieć komfortowo nie nosząc przy sobie kilku par okularów. Z pomocą dla naszych oczu przychodzą okulary progresywne.

Soczewki progresywne, w odróżnieniu od innych, posiadają tak zwany kanał progresji, który pozwala na płynne przejście miedzy patrzeniem do bliskiej oraz dalekiej odległości. Kanał progresji jest zależny od spersonalizowania soczewki. Zawsze trzeba ustalić z optykiem konstrukcję soczewek, ponieważ jest ona ściśle powiązana z naszym trybem życia (praca, nauka, czas wolny). Trzeba spytać sprzedawcę o konstrukcję soczewki, jednak im tańsze szkło progresywne, tym jego jakość i pole widzenia są gorsze.

Jeśli masz problem zarówno z dalekim i bliskim widzeniem i chciałbyś mieć jedną parę okularów zarówno do czytania i korzystania z telefonu, jak i oglądania telewizji i zachowania dobrej widoczności podczas spacerów, to okulary progresywne będą najlepszym wyborem.

Okulary progresywne – czy warto?

“Precyzja określa różnicę miedzy zwykłym produktem a uszytym na miarę”

Zdecydowanie tak.

Kupując okulary progresywne przede wszystkim decydujemy się na niezastąpioną wygodę dla naszych oczu i rąk. Od tej pory nie musimy już zmieniać okularów w zależności od czynności, jakie wykonujemy w ciągu dnia!

Niewątpliwie jest to też korzystne dla naszego portfela. Decydując się na szkła progresywne, nie potrzebujemy kupować dwóch lub trzech par okularów, tak więc płacimy więcej za jedne, które łączą funkcjonalność kilku różnych typów okularów w sobie!

Istotny jest również fakt, że nasze okulary progresywne świetnie sprawdzą się do prowadzenia samochodu. Warto wtedy postawić na możliwość bezproblemowego widzenia zarówno samochodów jadących z naprzeciwka, jak i czytania cyfr i oznaczeń na desce rozdzielczej. Jest to argument bardzo przekonujący.

Dzięki jednym okularom posiadamy aż trzy strefy widzenia: do dalekiej, bliskiej oraz pośredniej odległości. Kanał progresji odpowiada za płynne przechodzenie miedzy danymi strefami bez załamywania obrazu. Widzimy ostro i wyraźnie w każdej odległości.

Nie jesteś przekonany do okularów progresywnych? Nic się nie martw

W naszym Salonie Optycznym Smolińscy pracujemy tylko na produktach najwyższej jakości. Osobiście ręczymy za jakość produktów, które oferujemy naszym klientom. Decydując się na szkła progresywne, zyskujecie Państwo nie tylko komfort, ale również gwarancję adaptacji. Co to oznacza? Wiadomo, że pierwsze progresy mogą wydawać się odstępstwem od standardowych okularów, których używaliśmy do tej pory. Wygląda to tak, że nasze oczy oraz mózg potrzebują zaakceptować tą zmianę, dlatego zawsze trzeba dać sobie chwile na oswojenie się z naszą nową parą okularów. To jest właśnie adaptacja naszego oka. W przypadku jej braku, możemy wymienić nasze okulary progresywne na dwie różne pary okularów jednoogniskowych. Jest to świetne rozwiązanie ze strony producentów soczewek okularowych.

Jakie szkła progresywne wybrać?

Warto wybrać rekomendowany produkt. Wybierając szkła progresywne, decydujemy się na produkt w pełni dla nas spersonalizowany. Dlatego przed zakupem trzeba porozmawiać z konsultantem o tym, jaką konstrukcję soczewki może nam polecić oraz którą firmę. W pełni polecamy progresy znanych światowych producentów, których produkty sprzedajemy już od kilkudziesięciu lat. Udzielają oni gwarancji adaptacji, co jest bardzo korzystne dla klientów. Salon Optyczny Smolińscy posiada wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, która z chęcią udzieli Państwu pomocy oraz odpowie na wszelkie pytania.

Essilor Varilux

Hoya iD

Okulary progresywne Hoya - Konstrukcja soczewek progresywnych