Okulary relaksacyjne

Okulary relaksacyjne – co to takiego?

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tej nowej formy odpoczynku dla naszego wzroku. Mowa o okularach relaksacyjnych. Charakteryzują się wyjątkową konstrukcją, która pomaga oku w akomodacji. Soczewka okularowa w dolnej części budowy została wyposażona w dodatek mocy korekcyjnej, która jest rozłożona progresywnie. Pozwala to na osiągniecie bardzo dobrej jakości widzenia, zwłaszcza przy długiej i intensywnej pracy – to właśnie wtedy możemy odczuwać ból głowy, uczucie suchych oczu, a szczególnie zmęczony wzrok. Okulary relaksacyjne, jak nazwa wskazuje, pomagają naszemu wzrokowi zrelaksować się, zarówno w dalekiej, jak i bliskiej odległości. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie będziemy odczuwać zmęczenia oczu oraz odciążymy mięśnie odpowiedzialne za akomodacje naszej soczewki. Podczas wyboru okularów relaksacyjnych warto upomnieć się o dodatkowy filtr ochronny do pracy przy monitorach. Z pewnością, da nam to jeszcze większy komfort użytkowania.

Wnioskując, okulary relaksacyjne pomagają nam podczas czytania oraz pracy w bliskiej i dalszej odległości, nie męcząc przy tym mięśni oka.

Dla kogo okulary relaksacyjne?

Szczególnie dedykowane są one dla osób pomiędzy 18 a 45 rokiem życia, które podczas czytania odczuwają problemy z ostrością i kontrastem. Codzienne spędzanie dużej ilości czasu na intensywnej pracy wzrokowej (tekst, książka, komputer, telefon) z pewnością jest dokuczliwe, zwłaszcza wieczorami. Po wyczerpującym dniu w pracy czy szkole, nasze oczy, podobnie jak i my sami, zasługują na odpoczynek. Niewątpliwie, nawet podczas krótkiej pracy przy bliskich odległościach, możemy odczuwać zmęczenie wzroku. Kolejnym problemem może być znaczący spadek jakości widzenia przy słabym oświetleniu. Nie będzie to prawidłowo wpływać na postrzeganie kolorów oraz czcionki tekstu,która z czasem może wydawać nam się coraz mniejsza. Okulary relaksacyjne to bezsprzecznie najlepsze rozwiązanie dla młodzieży i osób w średnim wieku, które zaczynają odczuwać problemy ze wzrokiem z bliskich oraz dalszych odległości. Są one przede wszystkim wsparciem dla naszego układu wzrokowego.

Jeżeli dużo czasu pracujesz swoim wzrokiem i odczuwasz zmęczenie – zdecyduj się na relaks dla swoich oczu dzięki okularom relaksacyjnym.

JEŚLI MASZ 20-50 LAT, SIĘGNIJ PO EYEZEN™!

Zalecamy okulary relaksacyjne w poszczególnych przedziałach wiekowych, są idealne dla każdego

  • młodych dorosłych – wiek: 20-34 lata
  • osób w wieku przedprezbiopijnym – wiek: 35-44 lata
  • młodych prezbiopów – wiek: 45-50 lat

Dodatkowa moc w dolnej części szkieł okularowych jest idealnie dopasowana do wieku użytkowników, dzięki czemu Eyezen™ odpowiada na indywidualne potrzeby.